Image

چالش تست کرونا برای کسانی که جراحی های قاعده جمجمه و سینوس انجام داده اند

توسط ادمین سایت __ 15:44 - 1400-05-03 __ 0 589

پیام کلیدی: در افرادی که جراحی های قاعده جمجمه و سینوس انجام داده اند در صورت انجام نمونه گیری حلقی- بینی در تست کرونا، احتمال آسیب وجود دارد؛ بنابراین این افراد بهتر است راه های جایگزین را امتحان کنند.

تست PCR که از طریق نمونه گیری از حلق و بینی انجام می شود، اکنون بهترین راه تشخیص کرونا می باشد و اکنون آن را به عنوان تست استاندارد کرونا می شناسیم. با این حال پس از گذشت ماه ها از شیوع ویروس کرونا یکی از سوالاتی که مطرح است این است که آیا این تست برای همه افراد بلامانع است و به صورت کلی خطری ندارد؟

مطالعه ای اخیرا انجام شده و در مجله معتبر جاما به چاپ رسیده است که بیان کرده استفاده از سواب حلقی-بینی برای افرادی که جراحی قاعده جمجمه و سینوس انجام داده اند، می تواند خطرناک باشد و منجر به آسیب آنها شود؛ بنابراین این تست ها بهترین انتخاب برای این افراد نمی باشد.

در حقیقت جراحی های قاعده جمجمه و سینوس به طور معمول منجر به حذف قسمت هایی از استخوان های بین حفره بینی و قاعده جمجمه می شوند و این موضوع منجر به در معرض قرار گرفتن ساختارهای عروقی-عصبی حیاتی مغز خواهد شد. درنتیجه بعد از عمل اگر بیمار در معرض سواب حلقی-بینی قرار بگیرد، از نظر تئوری بیشتر در معرض نشت مایع مغزی نخاعی و آسیب های عصبی-عروقی قرار دارد.

درنتیجه اگرشما هرکدام از این عمل ها را انجام داده اید، قبل از انجام تست کرونا حتما با پزشک گوش-حلق-بینی خود صحبت کنید و تکنسین آزمایشگاه را در جریان قرار دهید تا انواع دیگر نمونه گیری ها مانند نمونه گیری از پشت گلو را انجام دهد.

Key words:  تست کرونا، پی سی آر، جراحی سینوس، تست کووید-29، نمونه گیری حلقی-بینی، حلق

منابع:

COVID-19 nasal swab test may not be best for those who've had sinus surgery | EurekAlert! Science News

Assessment of Available Online Information About Nasopharyngeal Swab Testing in Patient Instructions for Sinus and Pituitary Surgery | Endocrinology | JAMA Otolaryngology–Head & Neck Surgery | JAMA Network

 

 


چالش تست کرونا برای کسانی که جراحی های قاعده جمجمه و سینوس انجام داده اند

ادمین سایت

دیدگاه خود را بنویسید

تکمیل نمودن فیلدهایی که با * علامت گذاری شده اند ضروری است.